logotype

Oficiální web kapely DEFINITIVNÍ ENTENTÝK

Napsali o nás

Definitivní Ententýk bude křtít novou desku Desať mŕtvych veveričiek, poslechněte si ji už dnes!

Nová deska Desať mŕtvych veveričiek obsahuje 20 písniček, měří 55 minut a v plném znění je k poslechu pouze na bandzone profilu ska/popové skupiny Definitivní Ententýk, křest desky proběhne v GAMA hospodě(společně s kapelami Discoballs, El gaučo).

Nová deska pozvolna začíná příjemnou předehrou Nice Feelingz Vol. 1. Markéta Gregorová podává v písní V.I.P.výtečný výkon – nechybí ska prvky s lehce nabroušenou kytarou. Všechno bude fajn – líbivá, melodická písnička. Na desce se objevuje hláška z 30 případů majora Zemana – To máte težký, dneska je spousta všelijakých part.Zvuk Tenkrát v Pokastepeck v poněkud rychlejším tempu, Vojta Šimeček se svým saxofonem předvadí bravurné sóličko, jemně podladěné kytary mají také své kouzlo. Prso Grande patří mezi pomalejší skladby na desce, kvalitní ne však příliš vyčnívající píseň. Hore Bělou, dole Bělou – jak vystřiženo z reportoáru lidové tvorby Čechomoru. Skupina vsadila na alternativní žánry? Vůbec není na škodu.

Číst dál...

Rozhovor na criticmusic.cz

1. Jak jste přišli na název kapely?
Název kapely nám poradila jedna podnapilá kamarádka. bylo to ve vlaku při hraní slovního fotbalu.

2. Kdo se stará o hudbu a texty?
O texty se stará převážně Kryštof. Hudba je pak záležitostí celé kapely. Každý z nás dá do každé písničky kousek sebe. Z toho důvodu nemáme svůj vyhraněný styl a nebráníme se v podstatě ničemu :-).

Číst dál...

Booking: Hana Dernerová Mobil: +420 731 429 961 E-mail: HankaMaresova@seznam.cz